home
ELISCHKA SYSTEMS, s.r.o.
Hájkova 763/7
702 00 Ostrava
tel.: +420 59 61 333 95
mail: elischka@elischka.cz
web: www.elischka.cz
Nechte stroje povídat
Co je vlastně to M2M? Jednoduše řečeno, M2M označuje komunikaci mezi lidmi, stroji a systémy a převádí data na informace, podle kterých mohou společnosti pracovat a rozhodovat.

Ať již zkratku vyložíme jako machine-to-machine, man-to-machine, mobile-to-machine, machine-to-mobile, jde pořád o totéž. Mimochodem, v polovině devadesátých let byl M2M trh také nazýván všudypřítomným Internetem, telemetrií, telematikou, řízením vztahů mezi zařízeními, vzdáleným monitoringem a tak dále.

Nakonec je jedno, jak je tento segment nazýván. M2M poskytuje komunikaci mezi lidmi, zařízeními a systémy a to je přesně to, o čem M2M je.

Čím je M2M užitečné
M2M řešení se stávají součástí každodenního provozu mnoha společností. Použití bezdrátových dat jako spojení mezi systémy, vzdálenými zařízeními a jednotlivci může pomoci udělat Vaše podnikání efektivnější a jednodušší v obsluze.

M2M je o rozšíření nezávislosti na čase a místě. Příklady aplikací lze nalézt snad ve všech segmentech a typech společností.

Které průmyslové oblasti mohou těžit z M2M?
M2M mohou prospět společnostem rozšířením vlastních obchodních a výrobních procesů nebo umožněním nabídky nových služeb zákazníkům.
Například servisní organizace mohou optimalizovat své zásahy díky znalosti pozice, stavu a opotřebení zařízení.
Výrobci mohou lépe pochopit výkony svých produktů v provozu a správně zvolit případná vylepšení právě díky M2M řešením.

VZDÁLENÉ MĚŘENÍ A SLEDOVÁNÍ: měřiče spotřeby, parkovací hodiny, průmyslové měřiče, ovládání výtahů, řízení prodejních automatů
APLIKACE VE VOZIDLECH: navigace, bezpečnost řidiče, diagnostika vozidla, mobilní služby, dopravní informace
VEŘEJNÉ DOPRAVNÍ SLUŽBY: informace o dopravě, elektronické zpoplatnění a mýtné, synchronizace jízdních řádů, optimalizace využití komunikací, kamery pro měření rychlosti, změny dopravního značení
PRŮMYSLOVÉ APLIKACE: automatizace procesů
ZABEZPEČENÍ A DOZOR: kontrola přístupu a mobility, dohledové kamery, monitoring majetku
PRODEJ A PLATBY: prodejní automaty, prodejní terminály, herny a hrací automaty
SPRÁVA VOZOVÉHO PARKU: sledování nákladu, plánování trasy, správa objednávek
TELEMEDICÍNA: monitorování vzdálených pacientů, diagnostika na dálku, sledování stavu přístrojů, řízení pracovního plánu personálu
VEŘEJNÉ SLUŽBY: informační stánky, webové přístupové bodyGPS Vítkovice
Ve společnostech Vítkovice CAD/CAM s.r.o., GABEN s.r.o a Elischka Systems s.r.o. je připravováno řešení sledování pozice železničních vozidel pro logistickou optimalizaci dopravního provozu společnosti Vítkovice Doprava a.s.